Postoje 3 načina pripreme piva od đumbira, a na vama je da odaberete optimalni:
Za prvi način potreban vam je šećer, đumbir, limun, pekarski kvasac i izvorska voda. Uzmite plastičnu bocu od 2 L i pomoću lijevka ulijte 1 šalicu šećera u bocu. Lijevak ostavite u bocu jer je sljedeći korak dodavanje 1⁄4 čajne žličice svježeg pekarskog kvasca. Dobro protresite bocu kako bi se kvasac raspršio po granulama šećera.Đumbir naribajte i u šalicu odvojite oko 2 čajne žličice ovog aromatičnog korijena. Đumbiru zatim dodajte sok 1 limuna i dobro promiješajte sastojke. Mješavinu đumbira i limunovog soka pomoću lijevka prelijte u plastičnu bocu gdje se već nalaze šećer i kvasac. Izvorskom vodom isperite šalicu u kojoj su se nalazili đumbir i limunov sok i prelijte sve zajedno (vodu s preostalim đumbirom i limunovim sokom) u plastičnu bocu. Zatvorite bocu čepom i dobro protresite kako bi se aktivirali kvasci. Zatim otvorite bocu i pomoću lijevka ulijte hladnu izvorsku vodu. Eventualne zaostatke đumbira ili drugih sastojaka na lijevku dobro isperite vodom. Bocu napunite do nekoliko cm ispod samog vrha kako bi plinovi koji nastaju fermentacijom imali prostora. Čepom dobro zatvorite bocu, nekoliko je puta okrenite sve dok se šećer nije dobro otopio. Bocu stavite na toplo mjesto 24 do 48 sati. Povremeno je provjerite na način da snažno stisnete bocu. Ukoliko možete "udubiti" bocu napitak nije spreman. Jednom kada boca ostaje čvrsta unatoč jakom stiskanju, znači da je proizvedeno dovoljno ugljičnog dioksida i bocu tada obavezno premjestite u hladnjak. Time ćete zaustaviti daljnju fermentaciju i spriječiti da boca zbog pritiska eksplodira! Bocu otvarajte polako kao i svako drugo gazirano piće.
Druga metoda pripreme zahtjeva kuhanje na štednjaku. Sastojci su isti,samo se umjesto svježeg upotrebljava suhi pekarski kvasac. U posudi pomiješajte oko 50 g svježe naribanog đumbira, 3⁄4 šalice šećera i 1⁄2 šalice izvorske vode, te kuhajte na umjerenoj vatri. Kada se šećer posve otopi maknite posudu s izvora topline, prekrijte je i ostavite da „miruje“ sat vremena. Dobivenu smjesu procijedite i ohladite i zatim je pomoću lijevka ulijte u čistu plastičnu bocu od 2 L. U bocu dodajte 1/8 čajne žličice pekarskog kvasca, 2 žlice soka od limuna te je napunite do nekoliko cm ispod vrha vodom. Postupak je dalje isti kao u prvoj metodi. Oba načina pripreme piva od đumbira dovesti će do male produkcije alkohola.
Iako je količina alkohola u konačnom proizvodu gotovo beznačajna, ukoliko želite u potpunosti bezalkoholno piće odlučite se za treću metodu. Jednostavno u bocu ili vrč stavite 1⁄2 čaše naribanog đumbira, sok limuna, 5 žlica šećera i sve prelijte 1L hladne gazirane mineralne vode. Pustite da odstoji pola sata kako bi voda preuzela arome đumbira, zatim procijedite i napitak možete servirati odmah.
I na kraju važna napomena: ukoliko se odlučite za jednu od prve dvije metode nikako ne pripremajte đumbirovo pivo u staklenoj boci jer bi ona zbog fermentacije mogla prsnuti. Također, bocu s pivom ne otvarajte dok piće nije dobro ohlađeno.