Najave 12. lipnja 2025.

Zagreb uskoro postaje Vinski grad, sa više od 350 vina!

vinski grad
Vinski grad
foto: Press
Od 24. lipnja do 6. srpnja u Parku dr. Franje Tuđmana, popularnom Tuđmancu, održat će se Vinski grad, koji donosi odličnu ponudu vina, ali i dobre zabave


Imamo odličnu vijest za sve vinoljupce, ali i one koji će to tek postati. Naime, Vinski grad, omiljeni open-air festival vina, vraća se na zagrebački Park Dr. Franje Tuđmana, popularni Tuđmanac, od 24. lipnja do 6. srpnja s raznovrsnom ponudom vina, ali i fine hrane te dobre zabave.

Približiti vinsku kulturu široj publici

Ideja festivala Vinski grad je približiti kulturu vina široj publici – strastvenim vinoljupcima, ali i onima koji tek ulaze u svijet vina. S obzirom na interes posjetitelja tijekom prošle godine, ideja Vinskog grada itekako je zaživjela, a to pokazuje i interes vinara kojih je ove godine ukupno 30, pretežno iz Hrvatske, a ponešto i iz inozemstva.

vinski grad | Author: Press Vinski grad foto: Press

Posjetitelji će ove godine na Tuđmancu imati priliku kušati vina iz Slavonije - Enosophia, Galić, Josić, Kast, Markota, Martin Albus, Vinarija Kutjevo, iz Središnje Hrvatske – Iuris Winery, Kopjar, Kostanjevec, Kotolenko, Petrač, Podrum Mladina i Štampar, iz Istre – Benvenuti, Cattunar, Deklić, Fakin, Marčeta, Matić vina, Rossi destilerija i Roxanich te iz Dalmacije– Delmati, Skaramuča i Vislander.

Inozemnu ponudu vina čine slovenske vinarije Radgonske gorice i Simčič – Karol&Igor&Marijan, iz Sjeverne Makedonije vinarija Tikveš te francuski Lillet i talijanska Astoria.

Kao i do sada, osim vina, posjetitelje očekuje veliki izbor koktela na kućici Cocktails by Roto te ponuda piva Erdinger. Ponudu vina prati i pažljivo osmišljena gastronomska ponuda – Mrav Burger, Međimursko pile, President selekcija sireva te Matić delicije.  

vinski grad | Author: Press Vinski grad foto: Press

Vino nije samo piće, nego i doživljaj

Popratni program u Vinskom gradu dokazuje da vino nije samo piće nego i doživljaj, stoga su opuštena poslijepodneva na Tuđmancu rezervirana za program kreativnih radionica na kojem se može pronaći Paint&Wine, izrada keramike Clay&Wine, oslikavanje vinskih čaša GlassArt&Wine, te oslikavanje torbi i majica, BagArt&Wine i T-shirtArt&wine. Uz svaku radionicu kušat će se i vina jedne od vinarija, a zainteresirani svoje mjesto na radionici mogu osigurati već sada putem linka.

U četvrtak 26. lipnja održat će se i kulinarska radionica Pile&Mile u organizaciji Međimurskog pileta. Za najmlađe posjetitelje osiguran je Dukat junior dječji kutak, koji roditeljima omogućuje bezbrižno uživanje u Roto i Römerquelle lounge zoni.

vinski grad | Author: Press Vinski grad foto: Press vinski grad | Author: Press Vinski grad foto: Press

Večernja druženja u Vinskom gradu donose sjajnu atmosferu i zabavne glazbene programe. Tako nas u srijedu, 25. lipnja očekuje Say Cheese party by President, uz nastup DJ Ved Cruza i saksofon live. Petak i subota, 28. i 29. lipnja, rezervirani su za DJ Kancu od 21 sat,  petak, 4. srpnja pretvara se u Pop me a glass party by DJ Lorenzo, a u subotu 5. srpnja posjetitelje očekuje Vodi me u Disco party by Bocca Sofistifunk. Za opuštenu ljetnu atmosferu svih ostalih dana pobrinut će se playlista Laganini FM radija.

Radno vrijeme Vinskog grada svakog radnog dana je od 17:30 do ponoći, a petkom i subotom do 1 iza ponoći. Ulaz na festival je besplatan, na ulazu je potrebno unajmiti staklenu vinsku čašu za 5 eura, a plaćanje na vinskim kućicama je moguće isključivo karticama.

Sve važne informacije dostupne su na Instagramu i Facebooku agencije Vinart.

 

Komentari 0
Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.