Kolumne 30. studenoga 2016.

Tajni recept za Germknödl – najukusniju austrijsku slasticu

Članak Povratak na članak
Komentari 3
Popularni
  • Popularni
  • Najstariji
  • Najnoviji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Gastro dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Gastro te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • nana66 15:52 30. Studeni 2016.

    Kod mene smo ih zvali "pemski krafni", i posipali ih sa cimtom i šećerom, a kod prijateljice su bili"germknedli" sa makom i šećerom, kako god, odlični su!

  • Mima 21:34 30. Studeni 2016.

    Mi u Slovačkoj to zovemo i parene buhtle, svako dijete ih obožava a naravno i mi malo stariji :-) vrhunske su i u ljetnoj modifikaciji punjene svježim marelicama (ne kompot). Onaj povidl je od češke riječi "povidla" - pekmez od ... prikaži još! šljiva. Austro-ugarska u praksi :-)

  • MajaB 21:27 06. Prosinac 2016.

    Po ovom receptu sam napravila prve germknedle u životu neki dan, ali mislim da sam ih puno predugo kuhala. Postale su suhe kao kruh iznutra, A kak nisam znala kako zapravo trebaju izgledat, meni su bile fine. A onda sam ... prikaži još! ih probala na Adventu i mislila da ih gospođica nije dovoljno skuhala jer su mi djelovale prijesno. Pretpostavljam da ipak trebaju biti takve, kao da su prijesne. Znači, treba im samo 5 minuta parenja?

  • Komentiraj, znaš da želiš!

    Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.