Najave 18. svibnja 2026.

Za vikend smo u Bedekovčini, na Sajmu vina i Štruklijadi

sajam vina bedekovčina i štruklijada
Sve je spremno za 58. Sajam vina Bedekovčina i Štruklijadu
foto: Edin Tuzlak
Vino, štrukli i proljeće u punom sjaju: Najstariji Sajam vina i Štruklijada u Bedekovčini, 22. i 23. svibnja

Na dobro poznatoj lokaciji, uz idilična Bedekovčanska jezera i ove se godine održava manifestacija koja već desetljećima okuplja ljubitelje vina, tradicije i vrhunske gastronomije U svom 58. izdanju, Sajam vina Bedekovčina potvrđuje status jedne od najdugovječnijih i najvažnijih vinskih manifestacija kontinentalne Hrvatske.

U petak, 22. svibnja, sve po;inje svečanim otvaranjem sajma i objavom rezultata ocjenjivanja vina, koje svake godine okuplja najbolje od zagorskih vinara i vinogradara.

sajam vina ebdekovčina i štruklijada | Author: Edin Tuzlak Sajam vina Bedekovčina foto: Edin Tuzlak sajam vina ebdekovčina i štruklijada | Author: Edin Tuzlak Sajam vina Bedekovčina foto: Edin Tuzlak

Raznolikost terroira Zagorja

Posjetitelji će imati priliku kušati nagrađena vina, razgovarati s proizvođačima i otkriti raznolikost terroira Zagorja - od svježih, elegantnih bijelih vina do kompleksnijih etiketa koje sve više osvajaju i širu vinsku publiku.

Među izlagačima ističu se etablirana imena zagorske vinske scene kao što su Vuglec Breg, Bodren, Petrač, Prekratić, Sever, Grozaj, Bolfan, Herceg i Kota, uz brojne manje proizvođače koji s posebnom pažnjom njeguju autohtone sorte i rade limitirane serije vina. Sajamski wine shop omogućit će kupnju vina po promotivnim cijenama.

Službeni program Sajma vina započinje u 17 sati.

sajam vina ebdekovčina i štruklijada | Author: Edin Tuzlak Štruklijada foto: Edin Tuzlak sajam vina ebdekovčina i štruklijada | Author: Edin Tuzlak Štruklijada foto: Edin Tuzlak

Štruklijada okuplja rekordni broj izlagača i posjetitelja

Subota, 23. svibnja, donosi omiljeni gastronomski vrhunac - Štruklijadu, koja iz godine u godinu okuplja sve veći broj izlagača i posjetitelja. U fokusu su štrukli u svim svojim oblicima: kuhani, zapečeni, slani, slatki, tradicionalni i oni modernije interpretacije.

Štruklijada je odlična prilika  da se kuša bogatstvo zagorske kuhinje na jednom mjestu, a može se i primijetiti koliko kreativnosti stane u jedno, naizgled jednostavno jelo. Posjetitelji će moći pratiti gastro show u izradi štrukli u kojem sudjeluju učenici lokalnih osnovnih i srednjih škola, čime se dodatno njeguje tradicija među mlađim generacijama, kao i izbor najboljih štrukli.

Službeni program Štruklijade kreće u 13 sati.

Manifestacija koja spaja ljude kroz vino, hranu i dobru atmosferu

Sajam vina i Štruklijada odavno su prerasli okvire eno-gastro događanja. Riječ je o manifestaciji koja spaja ljude kroz druženje, glazbu, prirodu i autentično iskustvo Zagorja. Program je prilagođen svim generacijama, a ambijent Bedekovčanskih jezera pruža idealnu kulisu za opušten proljetni vikend.

sajam vina ebdekovčina i štruklijada | Author: Edin Tuzlak Predivni ambijant Bedekovčanskih jezera foto: Edin Tuzlak

Bedekovčina, udaljena svega 40-ak minuta od Zagreba, savršena je destinacija za jednodnevni izlet ili vikend bijeg u prirodu. Uz vino, štrukle i ono najvažnije, osjećaj domaće, iskrene dobrodošlice.

Organizatori su Krapinsko-zagorska županija, Općina Bedekovčina, Turistička zajednica Krapinsko-zagorske županije, Udruga Vino Zagorje i Turistička zajednica područja Srce Zagorja.

Sve informacije o programu dostupne su na službenim društvenim mrežama manifestacije Facebooku i Instagramu.

Komentari 0
Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.