Najave 11. prosinca 2025.

SOL Mate Jankovića ima novu cheficu - Hanu Čović

hana čović, SOL; mate janković
Hana Čović
foto: Instagram @sol_croatiantapas
Mlada chefica Hana Čović kulinarsko obrazovanje stekla je u sisačkom Kul IN-u. Dobitnica je dvije prestižne stipendije - Raise The Bar i Mediterranean Women Chefs

SOL, omiljeni restoran Mate Jankovića prošao je nekoliko faza. Sve je počelo u prostoru nekadašnjeg Maraschina odakle se SOL nakon samo par mjeseci preselila u prostor Gradske kavane.

Tamo je ovaj restoran odista narastao i ostao sve do proljeća ove godine, kada je pak preselio u obližnji prostor nekadašnjeg Rougemarin Cityja. A nekoliko mjeseci nakon ulaska u novi prostor, stigla je još jedna novost - SOL ima novu cheficu, mladu i talentiranu Hanu Čović.

Kulinarsko znanje stekla na sisačkom Kul IN-u

Hana je inače završila kulinarstvo na institutu Kul IN u Sisku, i još prije diplome zaposlila se u zagrebačkom lokalu SOL tapas na hrvatski Mate Jankovića. započela je kao kuharica, došla do pozicije sous chefa, a u istom lokalu usavršila je i svoje slastičarsko znanje pod mentorstvom Petre Jelenić. Potom je Hana otišla iz Soli da bi se nedavno vratila, i to na poziciju chefice.

"Upoznajte našu šeficu kuhinje – Hanu Čović. Hana je u Sol došla kao kuharica, ali je svojim radom, strašću i mirnoćom u kaosu servisa vrlo brzo napredovala do pozicije sous chefa. Nakon toga širi vidike i odlazi u fine dining svijet, gdje dodatno brusi tehniku, osjećaj za detalje i igru okusa.

Danas nam se vraća u Sol i preuzima kuhinju kao chef. Riječ je o mladoj, fokusiranoj i nevjerojatno talentiranoj chefici, koja jednako voli red, lokalne namirnice i tanjure koji pričaju priču...", poručuju iz Soli.

Tako mlada, a već ju je zamijetila struka

Inače, Hana je danas primila prestižnu stipendiju Raise The Bar, a u studenome prošle godine dobila je pak stipendiju inicijative Mediterranean Women Chefs. Svoj prvi samostalni meni u lokalu SOL Hana će predstaviti u siječnju. Jedva čekamo!

mediterranean women chefs, redefining success Možda vas zanima... Žene u kuhinji, i bilo kojem drugom području, jače su kad se drže zajedno Najave

Komentari 0
Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.