Ipak češnjak ima i jednu manu, a to je njegov neugodan miris koji vam dug period može uzrokovati neugodnost. Za ovo su svojstvo zaslužni sumporni spojevi kojima češnjak (i luk) obiluje, a koji doslovce hrane u ustima bakterije uzročnike lošeg zadaha. Srećom, postoje jednostavni trikovi kako se riješiti mirisa češnjaka, a posljedično i redovito uživati u njegovim okusnim i zdravstvenim blagodatima bez straha od socijalne izolacije.
Prvi korak borbe protiv neugodnog zadaha od češnjaka je naravno oralna higijena koja ne uključuje samo četkanje zubiju već i jezika na kojem bakterije vole obitavati. I ispiranje vodicom za ispiranje usne šupljine može malo ublažiti, ali ne i posve zamaskirati miris.
Zato u pomoć dolazi peršin. Žvakanje svježeg peršina nakon obroka koji je sadržavao češnjak brzo će neutralizirati neželjeni miris zahvaljujući klorofilu kojim peršin obiluje. Peršin je moguće dodati i samom jelu pred kraj kuhanja, no valja imati na umu da tada njegova osvježavajuća svojstva nisu na "vrhuncu moći". Sličan učinak ima i svježa menta.
Za "težak" slučaj neugodnog zadaha po češnjaku može pomoći i žvakanje sjemenki kardamona. Kardamon ima također snažan okus i miris, no znatno je prihvatljiviji od mirisa češnjaka. Limunadom odnosno limunom je također moguće neutralizirati miris češnjaka, a od pomoći može biti i zeleni čaj. Neka istraživanja čak pokazuju da pijuckanje mlijeka prije i tijekom konzumacije češnjaka smanjuje neugodan miris pa valja pokušati i s tom metodom.
Miris češnjaka se vrlo lako "uvlači" i u prste osobe koja ga sjecka, no i za to postoji rješenje. Prste valja dobro istrljati limunovim sokom ili pak pod mlazom vode dobro trljati ruke o žlicu od nehrđajućeg čelika. Još jedan način borbe protiv mirisa češnjaka je temeljito pranje ruku sa sodom bikarbonom. I savjet za kraj: ukoliko vam se miris češnjaka uvukao u prostorije doma, rasporedite nekoliko posuda s octom. U roku par sati, ocat će apsorbirati neugodan miris.