Oni koji bi radije kupili stan, na primjer, nego bocu vina, mogu posegnuti za bijelim šampanjcem Dom Pérignonom White Gold 1998. u trolitarskoj boci presvučenoj srebrnim oklopom umočenim u bijelo zlato. To će platiti ni 100.000 kuna, nego 50 lipa manje. I ne treba ga naručivati. A oni koji bi radije kupili auto, na primjer, nego ovu bocu vina, mogu posegnuti za Dom Pérignonom Oenothèque 1969. u običnoj staklenoj boci od 0,75 litara. Platit će ga niti 14.000 kuna, odnosno 62 kune manje.
I to, u stvari, nije prevelika cijena jer na Wine-searcheru, internetskoj stranici koja skuplja i uspoređuje cijene za više od osam milijuna vina iz 55.762 trgovine, tu berbu nude od 13.000 do 21.000 kuna. Oni koji bi radije kupili skuter, na primjer, nego ovu bocu šampanjca, mogu uzeti Oenothèque iz 1995. za ni 2500 kuna, odnosno 5,5 kuna manje, a u Mivi imaju i veliku ponudu normalnih Dom Pérignona, Krugova, Ayale, Ruinarta, Veuve Clicquota i Moët & Chandona po normalnim cijenama od 350 do 3500 kuna.
I oni koji su sasvim pri zemlji mogu u Mivi kupiti fino vino. Buhač Graševina iz Iloka na njihovu webshopu stoji 26,75 kuna, Crvik Plavac mali iz Konavala 34,75, Bibich Harlekin Syrah iz Plastova pokraj Skradina 37,50, Enjingi Graševina i Rajnski rizling iz Kutjeva 44,25, Jarec Kure Chardonnay iz Svetog Ivana Zeline 54,88, Korak Sivi pinot s Plešivice 59,25, a Kabola Malvazija iz Istre 63 kune. Ova vinoteka u vlasništvu Jasne i Gordana Mohora, nekadašnjeg golmana Dinama i ljubljanske Olimpije te Vlade Šuška, važna je za naše vinsko tržište zbog velikog izbora vina za posebne prilike koja ipak nemaju posebne cijene. Osim što prodaju većinu važnih hrvatskih vina, uvoze odlične Slovence Čotara, Erzetiča i Batiča, fine Bordeauxe i Brunella di Montalcino, odlična bijela i crvena vina Zvonka Bogdana iz Vojvodine...
Imaju i fine rumove i tekile, glasovite whiskyje i cognace, odlične vodke i rakije... Meni najdraže boce koje nude svakako su one s vinima Joška Gravnera, Slovenca koji je na talijanskoj strani Goriških brda prvi počeo s dugotrajnim maceracijama vina u bačvama, ali i amforama. Njegov Bianco breg bio je prvo vino iz amfore koje sam kušao i ono mi je odškrinulo vrata sasvim novog svijeta. Gravner Ribolla širom je otvorila vrata kroz koja su u "gravnerijanski" svijet amfora ušli i naši vinari Kabola, Tomac i Šember pa za savršenim vinima iz amfore više ne moramo do slovensko-talijanske granice.
Mivi i istarski vinari trebaju skinuti kapu jer su preko nje, kao uvoznika Riedela, najslavnijeg svjetskog proizvođača vinskih čaša, inicirali proizvodnju posebne čaše za svježu istarsku malvaziju bijelu. To je prva hrvatska sorta s Riedelovom čašom, a četiri komada stoje 250 kuna. Nije malo, ali štovatelji hrvatskih vina, a posebno ljubitelji istarske malvazije, svakako bi ih trebali imati.