Maslac, omiljeno začinsko bilje i češnjak glavni su sastojci mirisnog dodatka nebrojeno mnogo jela. Aromatizirani maslac možete upakirati u baguette pa napraviti hrskavu domaću poslasticu, dodati ga mesu s grilla te ga tako učiniti sočnijim i bogatijim, ubaciti ga u rižoto za još više okusa, dodati ribljim jelima, a i povrće kuhano na pari pomoću ovog dodatka učiniti ćete daleko zanimljivijim.
Koje začinsko bilje ide u aromatizirani maslac?
Različite kombinacije okusa slagat će se s različitim jelima, pa tako jednostavnu kombinaciju peršina i vlasca koristite kod pripreme pečenog krumpira, odrezaka ili ga dodajte kuhanom kukuruzu.
Maslac s dodatkom bosiljka odlično će se složiti s piletinom, povrćem i ribom, onaj s češnjakom bit će idealan dodatak bruschettama i hrskavom baguetteu, dok će maslac aromatiziran timijanom biti najbolji uz piletinu i pire krumpir.
Aromatizirani maslac jednostavno se priprema
Jednostavna priprema oduzet će ti svega nekoliko minuta, a najvažnije je maslac izvaditi na vrijeme kako bi na vrijeme omekšao i bio spreman za miješanje s omiljenim začinima. Koristiš li svježe začinsko bilje, dobro ga operi, osuši i nasjeckaj nasitno.
Omekšali maslac pomiješaj sa začinima i dodacima poput češnjaka, pa sve zajedno posloži na plastičnu foliju ili papir za pečenje. Maslac zarolaj u oblik valjka i spremi ga u hladnjak. Pustite da stoji barem pola sata kako bi se stisnuo i lakše rezao. Ovakav maslac možeš čuvati i u zamrzivaču te izvaditi kad ti zatreba.
Tako pripremljen maslac u hladnjaku može stajati nekoliko dana, a želiš li ga sačuvati duže vremena, spremi ga u zamrzivač.