Ime pivovare: DVIJe Krigle
Sjedište: Veliki Kraj 139, Županja
Mjesto kuhanja: V. Kraj 139
Vrsta: Craft
Vlasnici: Ana Džebić, Darko Benaković, Ivan Žigmundovac
Godina osnutka: 2016
Broj zaposlenih: 2
Godišnja proizvodnja u litrama: cca 20.000
Brewmaster: Ana Džebić i DVIJe
Nit vodilja/slogan: Drink good beer with good friends
Ambalaža: Keg, Staklene povratne boce 0,5l
Gdje se može kupiti/popiti: Županja lokalni caffe barovi, RUNDA Osijek, BEER GARDEN Našice, HANG LOOSE Vinkovci, i u budućnosti se nadamo cijela lijepa naša J
Web: U izradi
Facebook: Pivo Hepburn
Brendovi: Hepburn Vienna lager
Vienna Lager je povijesno jedno od najvažnijih pivskih stilova. Osnovu za moderni Vienna lager dao je pivar Anton Dreher u Austriji 1830.g. Dreher je kombinaciji engleske tehnike proizvodnje slada dodao kvasac donjeg vrenja koji se koriste u Münchenu u želji da stvori pivo slično Märzenu. Ovo pivo je postalo široko popularno i utjecalo je na razvoj suvremenih svijetlih piva i amber lagera u cijeloj Europi. Krajem 19.stoljeća, austrijski doseljenici donijeli su Vienna Lager sa sobom u Meksiko. Iako je proizvodnja ovog piva gotovo zamrla u Europi, još je uvijek živa tradicija proizvodnja Vienna lagera u Meksiku i južnom dijelu SAD-a.
Alc.Vol: 5%
Ekstrakt: Analiza se malo odužila
Trenutno eksperimentiramo s još dvije vrste Coofee Porter i Golden Ale, i uskoro se nadamo da će i ova dva „naša djeteta„ ugledati svjetlo dana
Mala povijest pivovare
E ovako, mi smo davno nastali, ali zakonski smo nastali u proljeće 2016 godine. Nakon dugogodišnjeg garažnog Homebrewinga skupili smo hrabrost da se suočimo s Hrvatskom birokracijom i raznim predrasudama. Vodili smo se poznatom Hrvatskom poslovicom „Bez muke nema nauke„ (Treba se potruditi da bi se steklo znanje), i nismo dopustili da na nas utječe mišljenje „mase“
Tu je i još jedna poznata Hrvatska poslovica koju je „masa“ koristila kako bi nas opisala - „Besposlen pop i jariće krsti“ (Ako netko nema stvarnog i važnog posla, počet će raditi nevažne i bespotrebne), a mi smo svima pa i samima sebi pokazali, a i dokazali, da ako u nešto vjeruješ i ako imaš cilj - sigurno ćeš uspjeti.
Zašto HEPBURN
“Gospođe i gospoda udarali su s nekakvom napravom malu bijelu lopticu”, dok su se “odrasli igrali loptom kao djeca”. Tako dolazak tenisa i nogometa u Hrvatsku opisuju dnevnici iz Županje, prvoga hrvatskog grada gdje su se zaigrala ova dva tipična engleska sporta. Ove su igre u Hrvatsku došle zajedno s industrijalizacijom i Englezima potkraj 19. stoljeća, a cijelu priču ljepšom čini i jedan englesko-hrvatski bračni par: “Šokačka Lady” Katarina Hepburn i njezin suprug Fred, suvlasnik tvornice tanina koja je 1880. izgrađena u Županji. Malo povijesti nije na odmet…
Osoba za kontakt: Ana Džebić
Kontakt mail /telefon: 095-511-7546, dvije.krigle1@gmail.com
Ako ste slučajno propustili neku od 20 dosadašnjih priča o domaćim pivovarama - pročitajte ih na sljedećim linkovima:
1. Bošnjak, Sičice
2. Daruvar
3. Varionica
4. Zagrebačka
5. Carlsberg Croatia
6. Vunetovo, Hvar
7. Bura Brew, Poreč
8. Pulfer, Zagreb
9. Zmajska pivovara, Zagreb
10. Varoška pivovara, Zadar
11. Medvedgrad, Zagreb
12. Heineken Hrvatska, Karlovac
13. Križevačka pivovara
14. LAB Split
15. Bujska pivovara
16. The Garden, Zagreb
17. Međimurski Lepi Dečki, Čakovec
18. Brlog zadružna pivovara, Zadar
19. Nova Runda
20. Mlinarica, Zagreb