Ono što je kod nas specifično i što kod nas možete dobiti jest da je ovaj kruh koji vidite, rađen kako se nekada radio, tradicionalno, bez aditiva, bez umjetne fermentacije - rekao je vlasnik Anto Jukić.
To znači da kruh ne sadrži aditive, koji se inače koriste u komercijalnim pekarama kako bi se proces fermentacije i dizanja tijesta skratio.
Koristeći takozvanu dugu fermentaciju koja traje po par sati te hladnu umjesto tople vode u pripremi kvasa, kruh je dugotrajno mek, hrskave korice te elastične i rupičaste unutrašnjosti.
Ono što ih razlikuje od drugih pekara koje su se okrenule domaćem jest i krušna peć na drva, koja ima kapacitet od 25 velikih pogača ili kruhova te peče na visokoj temperaturi od 190°C.
Vlasnici kažu da se puno tajnih sastojaka i metoda krije između korica kruha, no od velike pomoći okusu je i domaće brašno jednog slavonskog mlina koje se mora ’stabilizirati’ određeno vrijeme kako bi bilo savršeno za uporabu.
Obitelj je otvorila pogon i u Splitu kako bi se diljem zemlje uživalo u posebnostima tradicije, a najavljuju i vrlo skoro otvaranje pizzerije.
I ovim će pizzama dati notu rustikalnosti i domaćeg tako da će se tijesto valjati u kukuruznom brašnu za dodatnu hrskavost i aromu koja će se ljubiti s vinom i prizivati domaću atmosferu gdje god je uživali.